Szczegółowy opis projektu

Nazwa projektu: Szkolny zakątek relaksu
Miejsce realizacji projektu: III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu
Dziedzina projektu: Ekologia
Opis projektu: Projekt "Szkolna strefa relaksu" ma na celu rewitalizację wewnętrznego dziedzińca szkolnego w celu stworzenia miejsca do odpoczynku, przyjaznego uczniom poprzez: -uporządkowanie terenu. - wycinkę starych krzewów, gałęzi, -wyrównanie terenu, - montaż ławo-stołów dla uczniów, - nasadzenie roślin w donicach. Teren przeznaczony do rewitalizacji to teren z trawiastą nawierzchnią, który ma kształt kwadratu o powierzchni ok. 200 m2. Obecnie ten teren pełni tylko funkcję łącznika między budynkami szkolnymi. Ze względu na położenie, atrakcyjność i dostępność chcemy go wykorzystać jako miejsce dla uczniów, w którym będą mogli w „estetycznych” warunkach, na łonie natury zjeść śniadanie, spotkać się z rówieśnikami, odpocząć. Będzie to także miejsce, które pozwoli na przygotowanie się do zajęć w trakcie tzw. "okienka". Zasadzone rośliny, rabaty wpłyną na poprawę estetyki tego miejsca i zmianę wizerunku szkoły. Projekt realizuje filozofię work-line-balance- równowaga między życiem zawodowym (nauką), a prywatnym.
Rozwiązywanie problemów: Już teraz zdarza się, że szkolna młodzież w wolnych chwilach, przy sprzyjającej pogodzie, "siedząc na zielonej trawce", wykorzystuje ten teren do odpoczynku. Montaż ławo-stołów pozwoli na spożywanie śniadań w estetycznych warunkach na łonie natury. Młodzi ludzie lubią pracować w przyjaznych miejscach, gdzie można spotkać znajomych, zjeść posiłek. W szkole powinna być przestrzeń ogólnodostępna, gdzie można odpocząć, poczytać, zjeść. Wąskie szkolne korytarze w naszej szkole nie sprzyjają takiej integracji. Odpoczynek na powietrzu, w otoczeniu przyrody zregeneruje umysł młodego człowieka i pobudzi do kreatywnego myślenia na lekcji.
Zaangażowanie wolontariuszy: Zaangażowanie wolontariuszy będzie polegało na: 1. Wykonaniu prac ogrodniczych- uporządkowanie terenu, wyrównanie terenu, wycince starych krzewów. 2. Znalezienie ofert zakupu ławo- stołów, donic i kwiatów. 3. Montażu ławo-stołów. 4. Wykonanie prac ogrodniczych przy rabatach z kwiatami.
Wnioskodawca: Wojciech Piotrowski
Suma zdobytych punktów 235