Szczegółowy opis projektu

Nazwa projektu: Festyn Rodzinny
Miejsce realizacji projektu: Przedszkole "Bajkowa Dolinka" w Pszennie
Dziedzina projektu: Aktywne spędzanie wolnego czasu
Opis projektu: Obchody Dnia Rodziny połączone z Festynem Rodzinnym. Chcemy zorganizować festyn rodzinny i zaprosić na niego mieszkańców Pszenna. W programie festynu będą występy wszystkich grup przedszkolnych, loteria fantowa, słodka kawiarenka, wystawa prac plastycznych dzieci z przedszkola, kącik kreatywnej zabawy, kącik rywalizacji sportowej rodzice kontra dzieci, kącik baniek mydlanych i malowania twarzy, kącik ekspresji muzycznej . Całość uatrakcyjniłaby fotobudka INSTAX (z logo TMMP w tle).
Rozwiązywanie problemów: Po czasie pandemii, która zamknęła nasze przedszkole na ponad dwa lata chcielibyśmy wrócić do normalności, do czasu w którym bez obaw możemy spotkać się z innymi rodzicami, znajomymi. Dobrym sposobem na takie działania jest organizacja Festynu Rodzinnego. Nadrzędnym celem organizacji Festynu Rodzinnego jest integracja różnych środowisk oraz wspólna zabawa połączona z niewielką dozą rywalizacji. Chcemy poprzez nasz Festyn pokazać rodzicom sposoby aktywności na świeżym powietrzu, możliwości jakie dają wspólne zabawy a przede wszystkim zacieśnianie więzi w środowiska przedszkolnego i lokalnego.
Zaangażowanie wolontariuszy: Pomoc przy organizacji oraz obsłudze, porządkowanie terenu po realizacji projektu, pomoc w kącikach tematycznych.
Wnioskodawca: Joanna Przybylska
Suma zdobytych punktów 160