Szczegółowy opis projektu

Nazwa projektu: Budowa dróg wspinaczkowych na Czerwonej Skale
Miejsce realizacji projektu: Golińsk
Dziedzina projektu: Sport, Ekologia/Ochrona Przyrody
Opis projektu: Wykonanie co najmniej 4 nowych dróg wspinaczkowych na ścianie Czerwonej Skały w Golińsku. Prace porządkowe pod ściana skalną (wyrównanie terenu, drobne ręczne prace ziemne, usunięcie zakrzaczeń, instalacja zabezpieczeń na drodze wspinaczkowej) oraz promocja turystyki wspinaczkowej poprzez organizację otwarcia dróg wspinaczkowych, działania promocyjne i popularyzacyjne po zakończeniu prac eksploracyjnych i instalatorskich. Kontynuacja projektu realizowanego w ramach Funduszu Toyoty w 2021 roku - Polana pod Czerwoną Skałą. Którą naturalną kontynuacją miała być budowa dróg wspinaczkowych na odsłoniętej skale.
Rozwiązywanie problemów: Promocja aktywności fizycznej oraz rozwój turystyki wspinaczkowej w gminie Mieroszów. Kontynuacja projektu realizowanego w ramach Funduszu Toyoty w 2021 roku - Polana pod Czerwoną Skałą w celu pełnego rekreacyjnego wykorzystania przygotowanego miejsca.
Zaangażowanie wolontariuszy: - czyszczenie skał z kruszyzny - porządkowanie terenu pod skałą po usunięciu kruszyzny i ziemi ze skały - usunięcie zakrzaczeń, które zostaną wycięte z korony ściany skalnej - montaż zabezpieczeń na drodze wspinaczkowej - organizacja otwarcia dróg wspinaczkowych, działania promocyjne i popularyzacyjne po zakończeniu prac eksploracyjnych i instalatorskich.
Wnioskodawca: Grzegorz Górski
Suma zdobytych punktów 210