Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Wałbrzych
Nazwa projektu Impreza plenerowa dla Członków Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Jeleniej Górze
Data realizacji 2021-09-23
Miejsce realizacji Przystań Żeglarska SKŻ „HORYZONT” nad Jeziorem Pilchowickim
Dziedzina projektu Aktywizacja osób niewidomych i niedowidzących
Rodzaj działania Pomoc społeczna
Opis projektu Koło PZN w Jeleniej Górze zrzesza blisko 500 osób niewidomych lub słabowidzących. W imprezie weźmie udział ok. 30 Członków oraz 10 ich opiekunów. Uczestnicy będą mogli skorzystać z sprzętu wodnego wypożyczonego z Klubu ‘Horyzont’ (kajaków, rowerów wodnych, łodzi wiosłowych, żaglówek, łodzi spacerowej). Na przystani przygotowany będzie posiłek. Spotkanie umilą prezentacje, konkursy, koncert szantowy i dyskoteka. Program imprezy wypełni ok. 5 godzin. Podobne spotkania przy wsparciu Toyoty były organizowane w przeszłości i powoli stają się tradycją wyczekiwaną przez jej uczestników.
Rozwiązywanie problemów Osoby z upośledzeniem wzrokowym często pozostają na marginesie aktywnego życia, popadając w depresję. Aktywny wypoczynek, oprócz korzyści zdrowotnych ma dla tych osób wielkie psychologiczne znaczenie, Dzięki niemu przełamują oni swoje słabości i ograniczenia, osiągają wyższy stopień sprawności i łatwiej akceptują swoje inwalidztwo. Osoby te zwykle mają niskie dochody i zwiększone wydatki na codzienne utrzymanie, więc udział w bezpłatnej imprezie ułatwi im aktywny wypoczynek, będzie okazją do nawiązania nowych znajomości, rozmów i wymiany doświadczeń. W warunkach pandemii
Zaangażowanie wolontariuszy Wolontariusze z Toyoty będą brać czynny udział w planowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Wesprą działania wolontariuszy z Koła PZN w zakresie opieki nad uczestnikami oraz wolontariuszy z SKŻ “HORYZONT” w nadzorze nad bezpieczeństwem i obsłudze sprzętu wodnego. Wspólnie z nimi przygotują prezentacje, konkursy i biesiadę.
Godziny pracy wolontariuszy 50
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Emilia Bąk

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Emilia Bąk
2 Adam Gałka
3 Agata Laskowska
4 Ewa Pastuszak
5 Grzegorz Biskowski
6 Monika Patyk
7 Dawid Podbielski
8 Rafał Kowalik
Wróć