Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Wałbrzych
Nazwa projektu VII EDYCJA SZOSOWEGO WYŚCIGU KOLARSKIEGO „SZUKAMY NASTĘPCÓW OLIMPIJCZYKA TADEUSZA MYTNIKA”
Data realizacji 2021-10-11
Miejsce realizacji Gmina Jaworzyna Śląska
Dziedzina projektu Sport
Rodzaj działania Organizacja wyścigu szosowego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych zarówno zawodników zawodowych jak i amatorów, połączony z Mistrzostwami Toyoty
Opis projektu Wyścig kolarski – indywidualna jazda na czas, odbędzie się 04.07.2020r. na obszarze czterech wsi: Piotrowice Świdnickie, Nowice, Bolesławice oraz Stary Jaworów. Główna baza będzie usytuowana we wsi Nowice, rodowej miejscowości naszego Mistrza. Celem projektu jest min.: Upowszechnianie aktywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez organizowanie wyścigu kolarstwa szosowego na terenie powiatu świdnickiego pod nazwą „szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Uczestnictwo w rywalizacji sportowej w skali lokalnej, regionalnej oraz ogólnopolskiej, dzięki zawodnikom i klubom z całej Polski . W organizację imprezy włącza się osobiście srebrny medalista olimpijski , trzykrotny Mistrz Świata w drużynie, zwycięzca Tour de Pologne i siedmiokrotny Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas - Tadeusz Mytnik, członek Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wśród najważniejszych celów wymienić należy również : zagospodarowanie czasu wolnego, propagowanie rozwoju kultury fizycznej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia, pogłębianie tradycji sportowych, podnoszenie kultury osobistej zawodników, nauka zdrowej, sportowej rywalizacji oraz współpracy w grupie, promocja partnerów projektu. Zagospodarowanie czasu wolnego, propagowanie rozwoju kultury fizycznej, przybliżenie uczestnikom imprezy postaci wybitnego kolarza, urodzonego w Nowicach, medalisty olimpijskiego Tadeusza Mytnika, zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia, pogłębianie tradycji sportowych, podnoszenie kultury osobistej zawodników, nauka zdrowej, sportowej rywalizacji oraz współpracy w grupie, promocja powiatu świdnickiego, gminy jaworzyna śląska oraz miejscowości Nowice za sprawą wybitnych postaci polskiego kolarstwa, które uczestniczą w imprezie (Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Jan Faltyn, Henryk Charucki, Jan Brzeźny, Józef Beker, Mieczysław Cielecki, Franciszek Chyła i inni). W ramach całego wyścigu odbędą się: 1) wyścigi w 16 kategoriach wiekowych od 3 do 103 lat, 2) gry i zabawy dla najmłodszych, 3) wręczenie nagród i upominków. 4) piknik rodzinny dla zawodników ich rodzin i kibiców. Podczas wyścigu odbędą się również Szosowe Mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas pracowników Toyoty zarówno z Wałbrzycha jak i z Jelcza-Laskowic.
Rozwiązywanie problemów Wyścig organizowany jest już po raz siódmy. Wpisał się na stałe w kalendarz DZKolu i lokalnej społeczności, która słynie z gościnności i zaradności. Jest żywą reklamą Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” Jaworzyna Śląska oraz Nowic, rodzinnej miejscowości Tadeusza Mytnika. Wzmianki o wyścigu są podawane w przeróżnych środkach masowego przekazu , jak np. podczas transmisji on-line z wyścigu Tour de France w kanale Eurosportu.
Zaangażowanie wolontariuszy Organizacja wyścigu, przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Wyznaczenie i zabezpieczenie trasy wyścigu. Przyjmowanie zgłoszeń zawodników. Fotorelacja z całego wydarzenia.
Godziny pracy wolontariuszy 120
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Rafał Kwiatkowski

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Marek Stańko
2 Paweł Kolasiński
3 Mariusz Karniej
4 Tomasz Kocięda
5 Wiktor Makowski
6 Rafał Kozak
7 Sebastian Maksymowicz
8 Rafał kwiatkowski
Wróć