Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Wałbrzych
Nazwa projektu Organizacja turnieju siatkówki dziewcząt z rocznika 2010-2011
Data realizacji 2023-11-15
Miejsce realizacji Hala Wałbrzyskich Mistrzów
Dziedzina projektu Sport
Rodzaj działania Turniej sportowy
Opis projektu Celem projektu jest organizacja turnieju siatkówki czwórek i trójek dziewcząt z rocznika 2010 - 2011. Organizatorem turnieju będzie MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. W turnieju weźmie udział maksymalnie 12-14 drużyn (80osób). Rozgrywki zostaną przeprowadzone na 3 boiskach na Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Mecze będą rozgrywane do wygranych dwóch setów. Set minimum do 15 punktów. Do turnieju będą zaproszone drużyny z Dolnego Śląska (Wrocław, Milicz, Kamienna Góra, Kłodzko i Świdnica). Organizacja turnieju będzie okazją do tego, aby zawodniczki klubu MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych zagrały na "swoim terenie" przy dopingu swoich rodzin i znajomych. Będzie to również okazja do pokazania Toyoty jako zakładu, który wspiera lokalne organizacje. Turniej ten będzie też okazją do spotkania i integracji wałbrzyskich zespołów MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych trenujących w różnych lokalizacjach miasta.
Rozwiązywanie problemów Kobieca siatkówka z racji tego, że jest mniej widowiskowa niż siatkówka mężczyzn otrzymuje mniejsze dotacje z budżetu miasta. Brak środków w kasie klubu MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych powoduje, że w naszym mieście odbywa się znacznie mniej turniejów niż w innych miastach Dolnego Śląska. Np. w Miliczu turnieje organizowane sa praktycznie co miesiąc. Rodzice dziewczynek, które trenują w klubie często we własnym zakresie wspierają swoje dzieci (np. organizowanie i opłacanie dodatkowych treningów z własnej kieszeni). Organizacja turnieju w Wałbrzychu przy wsparciu Toyoty pozwoli na zaproszenie innych klubów do turnieju i umożliwienie zagrania naszym córkom na "własnym terenie" przy dopingu rodziców i znajomych. Dla klubu pomoc z Toyoty będzie bardzo dużym wsparciem.
Zaangażowanie wolontariuszy Wolontariusze będą odpowiedzialni za za przygotowanie pakietów dla zawodniczek (owoce i baton proteinowy). W dniu turnieju wolontariusze będą pomagali w przygotowaniu boisk do gry, a po zakończeniu turnieju uporządkują boiska i posprzątają śmieci. W ciągu trwania turnieju wolontariusze będą też odpowiedzialni za obsługę stoiska z wodą dla zawodniczek. W ramach wolontariatu pracownicy TMMP pomogą w zakupach i transporcie produktów przeznaczonych na pakiety startowe dla zawodniczek turnieju.
Godziny pracy wolontariuszy 30
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Krzysztof Wilusz

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Krzysztof Wilusz
2 Łukasz Marcinko
3 Robert Janikowski
4 Agnieszka Maśluszczak
5 Marta Sikora
6 Jarosław Krażewski
Wróć