Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Wałbrzych
Nazwa projektu Szkolny zakątek relaksu
Data realizacji 2023-05-30
Miejsce realizacji III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu
Dziedzina projektu Ekologia
Rodzaj działania Remont/rewitalizacja
Opis projektu Projekt "Szkolna strefa relaksu" ma na celu rewitalizację wewnętrznego dziedzińca szkolnego w celu stworzenia miejsca do odpoczynku, przyjaznego uczniom poprzez: -uporządkowanie terenu. - wycinkę starych krzewów, gałęzi, -wyrównanie terenu, - montaż ławo-stołów dla uczniów, - nasadzenie roślin w donicach. Teren przeznaczony do rewitalizacji to teren z trawiastą nawierzchnią, który ma kształt kwadratu o powierzchni ok. 200 m2. Obecnie ten teren pełni tylko funkcję łącznika między budynkami szkolnymi. Ze względu na położenie, atrakcyjność i dostępność chcemy go wykorzystać jako miejsce dla uczniów, w którym będą mogli w „estetycznych” warunkach, na łonie natury zjeść śniadanie, spotkać się z rówieśnikami, odpocząć. Będzie to także miejsce, które pozwoli na przygotowanie się do zajęć w trakcie tzw. "okienka". Zasadzone rośliny, rabaty wpłyną na poprawę estetyki tego miejsca i zmianę wizerunku szkoły. Projekt realizuje filozofię work-line-balance- równowaga między życiem zawodowym (nauką), a prywatnym.
Rozwiązywanie problemów Już teraz zdarza się, że szkolna młodzież w wolnych chwilach, przy sprzyjającej pogodzie, "siedząc na zielonej trawce", wykorzystuje ten teren do odpoczynku. Montaż ławo-stołów pozwoli na spożywanie śniadań w estetycznych warunkach na łonie natury. Młodzi ludzie lubią pracować w przyjaznych miejscach, gdzie można spotkać znajomych, zjeść posiłek. W szkole powinna być przestrzeń ogólnodostępna, gdzie można odpocząć, poczytać, zjeść. Wąskie szkolne korytarze w naszej szkole nie sprzyjają takiej integracji. Odpoczynek na powietrzu, w otoczeniu przyrody zregeneruje umysł młodego człowieka i pobudzi do kreatywnego myślenia na lekcji.
Zaangażowanie wolontariuszy Zaangażowanie wolontariuszy będzie polegało na: 1. Wykonaniu prac ogrodniczych- uporządkowanie terenu, wyrównanie terenu, wycince starych krzewów. 2. Znalezienie ofert zakupu ławo- stołów, donic i kwiatów. 3. Montażu ławo-stołów. 4. Wykonanie prac ogrodniczych przy rabatach z kwiatami.
Godziny pracy wolontariuszy 20
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Wojciech Piotrowski

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Wojciech Piotrowski
2 Agnieszka Jankowicz
3 Magdalena Rabiega
4 Grzegorz Kuś
5 Piotr Piekarzewicz
6 Sebastian Frątczak
7 Krzysztof Puciłowski
8 Emilia Bąk
Wróć