Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Wałbrzych
Nazwa projektu Ulica Swoje Wie
Data realizacji 2023-11-15
Miejsce realizacji Boguszów Gorce
Dziedzina projektu Ekologia
Rodzaj działania Zajęcia edukacyjne
Opis projektu Projekt ma za zadanie wyrobić w młodych ludziach ( dzieci i młodzież wychowankowie świetlicy środowiskowej ) zdrowy styl życia - ekologia . Chcielibyśmy przeprowadzić szkolenie powiązane z praktycznym wykorzystaniem możliwości które daje nam otoczenie . Pracowalibyśmy na pakietach ekologicznych firmy Legutko gdzie uczymy dzieci prowadzenia przydomowej ekologicznej uprawy roślin . Młodzież mogłaby nauczyć się jak wyhodować rośliny ozdobne oraz warzywa używane w gospodarstwie domowym . Myślimy ze jest to wiedza która w obecnych czasach Bardzo się przyda młodzieży oraz w domach rodzinnych . Pokażemy również w formie Warsztatów Śniadaniowych jak zdrowo i smacznie przygotować sobie śniadanie do szkoły lub inny posiłek Chcielibyśmy również w ramach projektu zabrać dzieci na wycieczkę do Palmiarni w Wałbrzychu gdzie również zaplanowaliśmy spotkanie z ogrodnikami którzy zdradzą nam tajemnice dotyczące uprawy i opieki nad kwiatami , ziołami i warzywami .
Rozwiązywanie problemów Projekt pozwoli na poprawę wizerunku przydomowych skwerów i ogródków . W Boguszowie Gorcach jest wiele szarych i smutnych podwórek które aż się proszą o kolory życia czyli zieleń i kwiaty . Myślimy ze małymi krokami uda się nam zmienić nastawienie mieszkańców i polepszyć wizerunek miejsca zamieszkania wychowanków świetlicy . Dodatkowo hodowla ziół i warzyw odciąży budżety domowe .
Zaangażowanie wolontariuszy Zaangażowanie Wolontariuszy to przeprowadzenie warsztatów - szkolenie teoretyczne powiązane z praktyką . Warsztaty z przygotowania Smacznych i Zdrowych Posiłków . Praca na pakietach edukacyjnych do upraw roślin . Opieka nad dziećmi w czasie wycieczki do Palmarii . Wsparcie przy załatwianiu uzyskania zgody na ogródki przydomowe . Pomoc w zabezpieczeniu upraw i hodowli
Godziny pracy wolontariuszy 30
Imię i nazwisko wnioskodawcy      SŁAWOMIR STASIAK

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Jacek Podwika
2 Przemysław Suchecki
3 Sławomir Stasiak
Wróć