Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Jelcz-Laskowice
Nazwa projektu Pomaganie przez morsowanie dla podopiecznych Kilometry Pomocy
Data realizacji 2023-06-01
Miejsce realizacji Teren otwarty- staw Pawłowice
Dziedzina projektu Akcja charytatywna
Rodzaj działania Organizacja akcji charytatywnej
Opis projektu Impreza charytatywna o wielowymiarowym aspekcie, łącząca pomaganie z nabywaniem wiedzy dotyczącej profilaktyki nowotworowej. W programie: - Morsowanie: Prozdrowotne hartowanie organizmu- jak robić to bezpiecznie do tego będzie można skorzystać z bali i sauny. - punkt gastronomiczny przygotowany przez wolontariuszy Menu: Zupa dyniowa, Kiełbaski z grilla oraz z ogniska, Pierogi, Kiermasz Ciast, Kawa, herbata Grzane piwo bezalkoholowe - Pierwsza pomoc- szkolenie - Punkt informacyjny o profilaktyce nowotworowej - Gry i Zabawy dla dzieci( np. przeciąganie liny, strzelanie z łuku) W trakcie trwania imprezy będzie prowadzona zbiórka do puszek, z której 100% wpłat zostanie przekazane na zabezpieczenie leczenia, rehabilitacji oraz codziennego życia podopiecznych Stowarzyszenia Kilometry Pomocy. Środki pieniężne z programu 'Rusz po dotację na własną akcję' TMMP zostałyby przeznaczone na zakup produktów spożywczych do punktu gastronomicznego.
Rozwiązywanie problemów Uczestnicy imprezy charytatywnej oprócz morsowania, będą mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat profilaktyki nowotworowej oraz wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. Integracja lokalnej społeczności
Zaangażowanie wolontariuszy Wolontariusze zaangażowani zostaną do przygotowania posiłków oraz do obsługi punktu gastronomicznego, w którym serwowane będą zupy, pierogi oraz ciasta. Wymienione dania przygotowane zostaną z zakupionych przez nas produktów spożywczych. Zakup w punkcie gastronomicznym odbędzie się za dobrowolną wpłatą do puszki, z której całość zasili konto podopiecznych Stowarzyszenia Kilometry Pomocy.
Godziny pracy wolontariuszy 15
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Aneta Czaja

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Aneta Czaja
Wróć