Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Jelcz-Laskowice
Nazwa projektu Modernizacja magazynu bazy Dzielciucha.
Data realizacji 2023-03-07
Miejsce realizacji Wrocław
Dziedzina projektu Ekologia
Rodzaj działania Remont/rewitalizacja
Opis projektu Celem projektu jest modernizacja magazynu bazy Dzielciucha. Główną ideą inicjatywy Dzielciuch jest świadome i mądre gospodarowanie odzieżą dziecięcą Projekt Dzielciuch ma za zadanie : Współdzielenie - czyli zachęcanie do pomocy innym oraz dzielenia się własnymi zasobami. Oszczędność - czyli nie wydajemy pieniędzy na ubrania dla dzieci na bardzo krótki okres czasu. Ochronę środowiska - czyli ograniczając ilość kupowanych ubrań zmniejszamy popyt na ich produkcję. Edukacyjny - czyli pokonywanie barier oraz stereotypów dotyczących emocji podczas brania rzeczy za darmo. Uświadamianie problemów związanych z przyjmowaniem dla siebie czegoś bezinteresownie. Projekt Dzielciuch to wspólna baza ubrań dla dzieci, z której każdy może czerpać. Baza funkcjonuje już od ponad roku i skupia wokół siebie wielu wolontariuszy oraz osób korzystających. Dzielciuch jest inicjatywą 100 procent wolontariacką oraz utrzymuje się z dobrowolnych darowizn oraz licytacji fantów od darczyńców. Na chwilę obecną baza Dzielciucha wykorzystywana w niespełna 60 procentach. 40 procent stanowią opakowania po bananach przerobionych przez Naszych wolontariuszy na część magazynową. Dzielgoście nie są w stanie z nich korzystać podczas odwiedzin w bazie ze względu na ich dostępność oraz kwestie bezpieczeństwa. Część dostępna dla korzystających zbudowana jest z regałów oraz pojemników, do których każdy ma swobodny dostęp, dzięki czemu w krótkim czasie może wybrać ubrania dla swoich dzieci. Jeżeli zmodernizujemy część magazynową o regały i pojemniki sprawimy, że baza będzie dostępna dla każdego w 100 procentach co spowoduje także lepszą rotacje ubrań z którą na chwilę obecną mamy problem. Zrządzamy ubraniami mądrze!
Rozwiązywanie problemów Projekt rozwiąże problem w sposób znaczący, ponieważ liczba osób odwiedzających bazę podczas jej dyżurów bywa bardzo duża a miejsce jest ograniczone ze względu na lokal w którym znajduje się baza. Po modernizacji magazynu baza będzie dostępna dla odwiedzających w 100 procentach. Projekt Dzielciuch jest znany od wielu miesięcy we Wrocławiu oraz jego okolicach i posiada duże zainteresowanie wśród mieszkańców zarówno oddających ubrania do bazy a także pobierających z nich odzież.
Zaangażowanie wolontariuszy Praca Wolontariuszy podczas modernizacji będzie polegała na kupnie regałów oraz pojemników, skręcanie ich oraz montaż a następnie ponowną segregacje ubrań wg. rozmiarów od 56 do 158 cm oraz umieszczanie ich w pojemnikach na regałach w " części magazynowej".
Godziny pracy wolontariuszy 15
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Anna Maria Idczak Idczak

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
Wróć