Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Jelcz-Laskowice
Nazwa projektu Przedszkolny Eko Piknik dla Aktywnych (PEPA)
Data realizacji 2022-07-20
Miejsce realizacji Publiczne Przedszkole nr 2 w Jelczu-Laskowicach ul. Liliowa 3, 55-220 Jelcz-Laskowice
Dziedzina projektu Edukacja, Kultura i Sztuka.
Rodzaj działania Zajęcia edukacyjne
Opis projektu Na Dzień Dziecka Publiczne Przedszkole nr 2 wraz z Radą Rodziców przygotowuje piknik, którego forma będzie bardzo wyjątkowa. Planujemy wzbogacić tradycyjną formę pikniku o warsztaty edukacyjne z zakresu ekologii i chemii. Piknik będzie okazją do wspólnego świętowania dla 175 dzieci (7 grup przedszkolnych) a odbędzie się w obrębie placu zabaw przy przedszkolu. Natomiast zajęcia edukacyjne będą prowadzone w budynku przedszkola. Wszystkie zajęcia będą dopasowane treścią do wieku biorących w nich udział dzieci. Będzie podzielony na dwie części: między 9:00 a 13:00 będzie część przeznaczona tylko dla przedszkolaków. Od godziny 14:30 dzieci będą gościć na terenie przedszkola rodziców. Zakończenie pikniku jest planowane na godzinę 17:00. Gry i zabawy poprowadzą doświadczeni animatorzy, doskonałą rozrywkę zapewnią dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, robienie i niszczenie baniek mydlanych a skorzystanie z „foto budki” pozwoli zachować wspominania. Warsztaty edukacyjne dotyczące ekologii i zagadnień „z życia lasu” poprowadzą pracownicy z Nadleśnictwa Oława. W ramach drugich warsztatów edukacyjnych z dziecięcą ciekawością świata zmierzy się naukowiec z dziedziny chemii przeprowadzając ciekawe eksperymenty naukowe. Przedszkole zapewnia poczęstunek w postaci ciast przygotowanych w przedszkolnej kuchni oraz owoców. Piknik to również doskonała okazja do integracji rodziców przedszkolaków, którzy są zaproszeni do dołączenia do świętowania i zabaw z dziećmi w godzinach popołudniowych. Będzie to wyjątkowy czas dla rodziny. Część rodziców już włączyła się w wolontariat przy realizacji całego przedsięwzięcia. Dzieci z PP nr 2 w ciągu ostatnich 2 lat z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń nie korzystały z zabaw i atrakcji oraz wycieczek i wyjazdów edukacyjnych w takim zakresie jak powinny, stąd podjęta inicjatywa aby nadrobić zaległości i zorganizować im wyjątkowy dzień spędzony na zabawie oraz nauce poprzez zabawę. Dzięki Państwa pomocy ten dzień może być jeszcze ciekawszy.
Rozwiązywanie problemów Angażuje i integruje lokalną społeczność poprzez rozdawanie nagród i wspólne świętowanie dnia dziecka.
Zaangażowanie wolontariuszy Wsparcie przy organizacji Dnia Dziecka (imprezy), przygotowanie nagód dla dzieci, które będą rozdawanie w czasie gier i zabaw. Malowanie twarzy oraz opieka w czasie Dnia Dziecka.
Godziny pracy wolontariuszy 90
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Tomasz Bąk

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Agnieszka Wyskie
2 Tomasz Bąk
Wróć