Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Wałbrzych
Nazwa projektu Impreza plenerowa dla Członków Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Jeleniej Górze 2022
Data realizacji 2022-10-12
Miejsce realizacji Przystań Żeglarska SKŻ „HORYZONT” nad Jeziorem Pilchowickim
Dziedzina projektu Aktywizacja osób niewidomych i niedowidzących
Rodzaj działania pomoc społeczna
Opis projektu Koło PZN w Jeleniej Górze zrzesza blisko 500 osób niewidomych lub słabowidzących. W imprezie wzięło udział ok. 30 Członków oraz 10 ich opiekunów. Uczestnicy będą mogli skorzystać z sprzętu wodnego wypożyczonego z Klubu ‘Horyzont’ (kajaków, rowerów wodnych, łodzi wiosłowych, żaglówek, łodzi spacerowej). Na przystani przygotowany był posiłek. Spotkanie umiliły prezentacje, konkursy, koncert szantowy i dyskoteka. Podobne spotkania przy wsparciu Toyoty były organizowane w przeszłości i powoli stają się tradycją wyczekiwaną przez jej uczestników.
Rozwiązywanie problemów Osoby z upośledzeniem wzrokowym często pozostają na marginesie aktywnego życia, popadając w depresję. Aktywny wypoczynek, oprócz korzyści zdrowotnych ma dla tych osób wielkie psychologiczne znaczenie, Dzięki niemu przełamują oni swoje słabości i ograniczenia, osiągają wyższy stopień sprawności i łatwiej akceptują swoje inwalidztwo. Osoby te zwykle mają niskie dochody i zwiększone wydatki na codzienne utrzymanie, więc udział w bezpłatnej imprezie ułatwi im aktywny wypoczynek, będzie okazją do nawiązania nowych znajomości, rozmów i wymiany doświadczeń. W warunkach pandemii jest to szczególne istotne, bowiem możliwości spotkań i integracji są dodatkowo ograniczone.
Zaangażowanie wolontariuszy Wolontariusze z Toyoty brali czynny udział w planowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Wsparli działania wolontariuszy z Koła PZN w zakresie opieki nad uczestnikami oraz wolontariuszy z SKŻ “HORYZONT” w nadzorze nad bezpieczeństwem i obsłudze sprzętu wodnego. Wspólnie z nimi przygotowali prezentacje, konkursy i biesiadę.
Godziny pracy wolontariuszy 50
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Emilia Bąk

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Emilia Bąk
2 Adam Gałka
3 Agata Laskowska
4 Ewa Pastuszak
5 Rafał Kowalik
6 Dawid Podbielski
7 Grzegorz Biskowski
Wróć