Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Wałbrzych
Nazwa projektu Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika
Data realizacji 2022-10-12
Miejsce realizacji Gmina Jaworzyna Śląska
Dziedzina projektu Sport
Rodzaj działania Wyścigi kolarskie - Mistrzostwa pracowników Toyoty
Opis projektu Wyścigi kolarskie – indywidualna jazda na czas oraz wyścig ze startu wspólnego w dniach 2-3.07.2021r. na drogach w Gminie Jaworzyna Śląska, w obszarze miejscowości: Piotrowice Świdnickie, Nowice, Bolesławice, Jaworzyna Śląska, Czechy, Pastuchów. Główna baza usytuowana we wsi Nowice (02.07.2022), rodowej miejscowości naszego Mistrza oraz na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej (03.07.2022). Wyścig dla 26 kategorii wiekowych. Jedną z nich będą szosowe Mistrzostwa pracowników Toyoty zarówno z Wałbrzycha jak i Jelcza oraz Wrocławia. Celem projektu jest min.: upowszechnianie aktywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez organizowanie wyścigu kolarstwa szosowego na terenie powiatu świdnickiego pod nazwą „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Uczestnictwo w rywalizacji sportowej w skali lokalnej, regionalnej oraz ogólnopolskiej dzięki zawodnikom i klubom z całej Polski . W organizację imprezy włącza się osobiście srebrny medalista olimpijski, trzykrotny Mistrz Świata w drużynie, zwycięzca Tour de Pologne i siedmiokrotny Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas - Tadeusz Mytnik, członek Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wśród najważniejszych celów wymienić należy również: zagospodarowanie czasu wolnego, propagowanie rozwoju kultury fizycznej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia, pogłębianie tradycji sportowych, podnoszenie kultury osobistej zawodników, nauka zdrowej, sportowej rywalizacji oraz współpracy w grupie, promocja partnerów projektu. Zagospodarowanie czasu wolnego, propagowanie rozwoju kultury fizycznej, przybliżenie uczestnikom imprezy postaci wybitnego kolarza, urodzonego w Nowicach, medalisty olimpijskiego Tadeusza Mytnika, zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia, pogłębianie tradycji sportowych, podnoszenie kultury osobistej zawodników, nauka zdrowej, sportowej rywalizacji oraz współpracy w grupie, promocja powiatu świdnickiego, gminy Jaworzyna Śląska oraz miejscowości Nowice i Jaworzyna Śląska za sprawą wybitnych postaci polskiego kolarstwa, które uczestniczą w imprezie (Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Jan Faltyn, Henryk Charucki, Jan Brzeźny, Józef Beker, Mieczysław Cielecki, Franciszek Chyła i inni). W ramach całego wyścigu odbędą się: 1) wyścigi w 26 kategoriach wiekowych od 3 do 103 lat, 2) gry i zabawy dla najmłodszych, 3) wręczenie nagród i upominków. 4) piknik rodzinny dla zawodników ich rodzin i kibiców.
Rozwiązywanie problemów Wyścig organizowany jest już po raz ósmy. Wpisał się na stałe w kalendarz DZKol-u i lokalnej społeczności, która słynie z gościnności i zaradności. Jest żywą reklamą Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” Jaworzyna Śląska oraz Nowic, rodzinnej miejscowości Tadeusza Mytnika. Wzmianki o wyścigu są podawane w przeróżnych środkach masowego przekazu np. podczas transmisji on-line z wyścigu Tour de France w kanale Eurosportu.
Zaangażowanie wolontariuszy Organizacja wyścigu, przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Wyznaczenie i zabezpieczenie trasy wyścigu. Przyjmowanie zgłoszeń zawodników. Fotorelacja z całego wydarzenia.
Godziny pracy wolontariuszy 100
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Rafał Kwiatkowski

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Rafał Kwiatkowski
2 Robert Ciesielski
3 Paweł Kolasiński
4 Piotr Kulczyk
5 Marek Stańko
6 Mariusz Karniej
7 Wiktor Makowski
8 Rafał Kozak
9 Tomasz Kocięda
10 Sebastian Maksymowicz
11 Radosław Bednarek
12 Anna Rudnicka
13 Yevhen Bobukh
14 Łukasz Wojciechowski
Wróć