Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Jelcz-Laskowice
Nazwa projektu Morsowanie i Pomaganie Charytatywne dla Ewy
Data realizacji 2022-10-12
Miejsce realizacji Teren otwarty- Staw przy boisku sportowym, Wilczyce, gmina Długołęka
Dziedzina projektu Akcja charytatywna
Rodzaj działania Organizacja akcji charytatywnej
Opis projektu Impreza charytatywna o wielowymiarowym aspekcie, łącząca pomaganie z nabywaniem wiedzy dotyczącej profilaktyki nowotworowej. W programie: - Morsowanie: Prozdrowotne hartowanie organizmu- jak robić to bezpiecznie. - punkt gastronomiczny przygotowany przez wolontariuszy Menu: Zupa dyniowa/zupa krem z białych warzyw Kiełbaski z grilla oraz z ogniska Pierogi Kiermasz Ciast, Kawa, herbata Grzane piwo bezalkoholowe - Pierwsza pomoc- szkolenie - Punkt informacyjny o profilaktyce nowotworowej - Gry i Zabawy dla dzieci( np. przeciąganie liny, strzelanie z łuku) W trakcie trwania imprezy będzie prowadzona zbiórka do puszek, z której 100% wpłat zostanie przekazane Ewie Mazurczak na zabezpieczenie leczenia, rehabilitacji oraz codziennego życia. Ewa przeszła operację usunięcia 20 cm guza z jajnika i jest w trakcie wyczerpującej chemioterapii. Środki pieniężne z programu 'Rusz po dotację na własną akcję' TMMP zostałyby przeznaczone na zakup produktów spożywczych do punktu gastronomicznego.
Rozwiązywanie problemów Integracja lokalnej społeczności na rzecz Ewy Mazurczak, która aktywnie uczestniczyła oraz organizowała akcje charytatywne dopóki sama nie znalazła się po drugiej strony nowotworowej barykady. Uczestnicy imprezy charytatywnej oprócz morsowania mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat profilaktyki nowotworowej oraz wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy.
Zaangażowanie wolontariuszy Wolontariusze zaangażowani zostaną do przygotowania posiłków oraz do obsługi punktu gastronomicznego, w którym serwowane będą zupy, pierogi oraz ciasta. Wymienione dania przygotowane zostaną z zakupionych przez nas produktów spożywczych. Zakup w punkcie gastronomicznym odbędzie się za dobrowolną wpłatą do puszki, z której całość zasili konto zbiórki na rzecz Ewy.
Godziny pracy wolontariuszy 20
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Aneta Czaja

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Aneta Czaja
2 Magdalena Bury
Wróć