Szczegóły projektu oraz galeria zdjęć


Zakład Wałbrzych
Nazwa projektu Kreatywne modelarstwo
Data realizacji 2022-10-12
Miejsce realizacji Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Kochanowskiego
Dziedzina projektu Edukacja techniczna
Rodzaj działania Zajęcia edukacyjne
Opis projektu Modelarstwo to niezwykła przygoda i sposób na rozwijanie wyobraźni, szczególnie u najmłodszych. Tworzenie modeli latających, wymaga od dziecka skupienia i cierpliwości, dając przy tym wiele satysfakcji. Beztroskie dzieciństwo to idealny czas, by kształtować pasję na całe życie! Uczestnicy zajęć uczą się budować rożnego rodzaju modele szybowców, samolotów, statków, pojazdów kołowych. Zaczynają od najprostszych modeli i stopniowo próbują wykonywać coraz bardzie złożone konstrukcje z różnych materiałów. Budując modele dzieci poznają podstawowe prawa fizyczne dzięki którym modele latają, pływają czy jeżdżą. Ponadto na zajęciach dzieci poznają podstawy układów elektrycznych i elektronicznych. Budują proste układy elektryczne i elektroniczne. Poznają zasady na jakich układy te funkcjonują. Wiedzę tą będą mogły wykorzystać przy budowie bardziej skomplikowanych modeli wyposażonych w układy elektryczne i elektroniczne. W trakcie zajęć dzieci rozwijają swe zdolności manualne oraz uczą się kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów.
Rozwiązywanie problemów Program przeznaczony jest do realizacji w Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu w formie nieobowiązkowych zajęć pozalekcyjnych, w wymiarze około 2 godzin tygodniowo. Tematyka zajęć i prac wytwórczych zorientowana jest na modelarstwo lotnicze. W zajęciach mogą brać udział uczniowie klas I-VI, w grupie liczącej do 15 osób. CELE EDUKACYJNE 1. Doprowadzenie ucznia do poznania i oceniania swoich cech, możliwości i predyspozycji technicznych. 2. Organizowanie wielostronnej aktywności technicznej ucznia.
Zaangażowanie wolontariuszy Wsparcie w przygotowaniu sali modelarskiej, Wsparcie w przygotowaniu matryc układów elektrycznych i elektronicznych, Wsparcie w przygotowaniu modeli.
Godziny pracy wolontariuszy 20
Imię i nazwisko wnioskodawcy      Krzysztof Gierczak p00115

Wolontariusze którzy wzięli udział w projekcie:

L.p. Imię i Nazwisko
1 Krzysztof Gierczak
2 Robert Pacoń
3 Grzegorz Ziemniak
4 Wiesław Wesołek
Wróć